вторник, 24 мая 2016 г.

Trwałe ogrodzenia drewniane

Długowieczne płoty drewniane

Niewłaściwie zabezpieczone sztachety drewniane szybko się psują i mogą bezpowrotnie zgubić swój pierwotny czar i własności. Decydując się na używanie drewna na płot należałoby poznać sposoby konserwacji oraz pielęgnacji takiego płotu. Tylko wtedy będziemy mogli cieszyć się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszelkie prace konserwujące płot z drewna należy rozpocząć od odpowiedniego oraz starannego przygotowania towaru na ogrodzenie, dlatego że od tego zależy rezultat końcowy własnych robót. Przed zastosowaniem produktów do osłony oraz ozdoby płotów z drzewa istotne jest sprawdzenie, czy drewno jest czyste, suche i czy nie dźwiga śladów biokorozji. Nie prędzej niż po zakończeniu obróbki drewna na płot zdołamy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Pielęgnację, głównie w przypadku surowego drewna ogrodzeniowego, winnyśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 warstw bezbarwnego impregnatu technicznego, który chroni drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz robakami. Gdy asekurujemy już nasze płot przed progresem biokorozji, powinno się nanosić następne amalgamaty, jakie konserwują je przed warunkami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeśli reflektujemy zdołać zachować naturalny kolor drzewa naszego płotu, winniśmy zastosować achromatyczny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu płotu ustalonego pigmentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący lub lakierobejcę.

W pierwszym wypadku preparat konserwujący wsiąknie w drzewo, zakonserwuje płot od wewnątrz, lecz nie utworzy na jego nawierzchni zabezpieczającego filmu. Ochronione w ten sposób ogrodzenie pozostanie matowe i naturalne w dotyku. Jeżeli zależy nam na lepszej i trwalszej ochronie ogrodzenia, winniśmy wdrożyć lakierobejcę. Lakierobejca stworzy na nawierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, jaki efektywniej niż w przypadku impregnatu ochroni ogrodzenie przed ujemnym wpływem czynników atmosferycznych.

Jak widać aby ogrodzenia z drzewa były trwałe trzeba przeznaczyć im mnóstwo uwagi oraz troski.

Kompletnie inaczej jest w wypadku ogrodzeń z pcv. Ten rodzaj ogrodzeń jest w całości odporny na czynniki atmosferyczne dzięki czemu nie potrzebuje pielęgnacji. Ogrodzenia wykonane z plastiku nie podlegają także biokorozji dlatego służą swoim właścicielom przez wiele lat.

Комментариев нет:

Отправить комментарий